Drie dooden bij ongeluk in Velsen-Noord.
Bron: Haarlemsche Courant 25 januari 1945.
Hendrik Willem Frederik Oerlemans, Arie de Vroome en Jacob Johannes Feije zijn bij het slopen van het huis van Willem van der Ham onder het puin terechtgekomen en aan hun verwondingen overleden. Volgens het adresboek Velsen van 1943 woonde de schilder W.J.H. van der Ham op Melklaan 117 te Velsen-Noord.
Overleden op 23 januari om 14:00 uur: Hendrik Willem Frederik Oerlemans
Overleden op 23 januari om 15:00 uur: Arie de Vroome
Overleden op 23 januari om 19:00 uur: Jacob Johannes Feije
Wim Vermeij schrijft daarover in zijn dagboek het volgende op 10 februari 1945: Afbraak, deze ontzettende, moedwillige vernieling door volk dat zich “Hollanders” noemt, maar dat ze moesten doodgooien, gaat nog voort. Er zijn 3 slopers gesneuveld onder ’t puin van Willem vd. Ham zijn huis. Wat blijft nog over van Velsen-N? Dit is al weg: Koningsweg vanaf Hoogovens, Schulpweg, Melklaan, Pelsstraat, Duinvlietstraat, Schoonoortstraat, Wijkerstraatweg, (Brandjes–pont en Melklaan–Pont) Hoek Corverslaan tot en met kerk staat nog. Banjaertstraat, Smidt van Gelderstraat. Kapelaan Keet heeft met z’n parochianen de Bond, Gezellenhuis en Roozendaal en Kok weg moeten halen. Ze zijn nog bezig.
In IJmuiden (O) idem. Vanuit ’t kantoor zien we de watertoren, Hoogovens, PEN en Papierfabriek. Alle straten tussen Paterskerk en Stationsweg–Kalverstraat–Velserduinplein zijn al bijna weg. Alles puin en iedere keer als je er langs fietst stijgt de woede in je op. Fietsen maar, dan zie je het niet. Wat ’n tijd.
Genealogische gegevens.
Jacob Johannes Feije was ongehuwd.
De ouders zijn: Gerardus Gijsbertus Feije Huwde Anna Maria de Regt.

